مزایای مهم استفاده از استند

استند های MRK

استند های لمسی مزایای مهم متعددی را برای مشاغل خرده فروشی فراهم می کنند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، مشتریان انتظار یک تجربه خرید تعاملی و شخصی را دارند. استفاده از این فناوری نوآورانه می تواند به طور قابل توجهی تجربه خرید کلی مشتریان شما را افزایش دهد و در عین حال فروش را افزایش داده و بینش های ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد.

تعاملات چهره به چهره با مشتریان بخش مهمی از کسب و کارهای خرده فروشی است. با این حال، با پیشرفت‌های فناوری دیجیتال، کسب‌وکارهای خرده‌فروشی بیشتری از گزینه سلف‌سرویس برای بهبود کارایی و خدمات مشتریان خود استفاده می‌کنند. به لطف استند های لمسی، خرید خرده فروشی هم برای کسب و کار و هم برای مشتری سودآور شده است.

با افزایش تصاعدی فناوری دیجیتال، تصمیم گیری کسب و کارها برای استفاده از استند های لمسی قابل تنظیم، فقط یک مسئله زمان بود. مزایای ارائه شده توسط این استند های دیجیتال بسیار زیاد است، و آنها را به هوشمندترین راه حل برای تعامل یکپارچه با مشتری تبدیل می کند.

برای کشف 8 مزیت برتر استفاده از کیوسک های صفحه لمسی تعاملی در خرده فروشی، ادامه مطلب را بخوانید.

  • کاهش هزینه های عملیاتی

با یک استند لمسی تعاملی، می توانید هزینه های عملیاتی کسب و کار خود را کاهش دهید زیرا می تواند به شما کمک کند تا تعداد کارمندان خود را کاهش دهید. این فناوری نوآورانه را می توان برای انجام وظایفی مانند پاسخ به سؤالات مشتری، بررسی در دسترس بودن محصولات خاص، ارائه جزئیات محصول، توانمندسازی مشتریان و در نتیجه کاهش هزینه های سربار استفاده کرد.

علاوه بر این، با استند لمسی، هیچ هزینه آموزشی وجود ندارد. کاتالوگ های محصولات و سایر اطلاعات را می توان در نرم افزار استند بارگذاری کرد و با لمس یک دکمه به آنها دسترسی داشت.

 

  • خدمات مستمر

وقتی تمام دنیا به صورت شبانه روزی کار می کنند، چرا باید عقب بمانید؟ به لطف استند های لمسی تعاملی، می توانید خدمات مشتری را در 24×7/365 روز سال ارائه دهید.

نه مرخصی، نه روز مریضی، نه بهانه! این استند های تعاملی در طول روز و شب کار می‌کنند تا خدمات ارزشمندی را به مشتریان در هر زمان که نیاز داشته باشند ارائه دهند. هرگز پرس و جو و فروش را از دست ندهید.

 

  • خدمات کارآمد مشتری

هنگامی که کارمندانی را استخدام می کنید، اطمینان از کیفیت ثابت و خدمات کارآمد می تواند دشوار باشد. این به این دلیل است که کارکنان اغلب در نقاط مختلف روز دارای سطوح انرژی و خلق و خوی متفاوتی هستند که بر نحوه برخورد آنها با شکایات یا سوالات مشتریان منعکس می شود.
با این حال، یک استند لمسی تعاملی به طور مداوم خدمات مشتری را بدون هیچ گونه نوسانی در کارایی یا کیفیت ارائه می دهد. برای مثال، وقتی به سینما می روید، اگر چندین کیوسک دیجیتال برای مدیریت ترافیک وجود داشته باشد، نیازی به ایستادن در صف طولانی نخواهید داشت. به سادگی با فشار دادن چند دکمه روی صفحه، بلیط فیلم را در کمترین زمان در دست خواهید داشت.

 

  • بهبود تجربه خریدار

برای موفقیت مستمر کسب و کار شما، حفظ مشتریان وفادار ضروری است. یکی از راه‌های اطمینان از این امر، ارائه یک تجربه خرید مثبت مداوم برای مشتری است. از لحظه ای که مشتریان شما برای خرید وارد فروشگاه شما می شوند، هر مرحله یک تجربه لذت بخش خواهد بود.

استفاده از کیوسک های لمسی تعاملی برای پرداخت شخصی می تواند سفر خریدار را بهبود بخشد. به این ترتیب، مشتریان شما می توانند ثبت نام کنند، به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، سفارش دهند و خرید خود را بررسی کنند و سریع و کارآمد پرداخت کنند. هیچ ایستادن در صف و هیچ انتظاری برای بازگشت دستیار با پرس و جو وجود نخواهد داشت. این یک تجربه کاملا یکپارچه خواهد بود.

 

ادامه این مقاله را در بخش دوم آن مطالعه بفرمایید. توجه داشته باشید که تمامی این مطالب بطور اختصاصی توسط تیم هیوا گردآوردی و تهیه شده است تا شما کاربران گرامی نهایت استفاده را از آنها ببرید.

مبنا رایانه کیان
مبنا رایانه کیان

این مطلب بطور اختصاصی توسط تیم مبنا رایانه کیان تولید شده است.

تمام نوشته ها
سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟